Potřebujete zrovna pleťový krém, ale nevíte přesně jaký? Viděla jste na sociálních sítích dokonalou rtěnku, kterou nutně potřebujete? Nebo snad hledáte dárek pro kamarádku, která je kosmetickou maniačkou? Míst, kde se dají kosmetické produkty sehnat, je samozřejmě spousta. Jaké z nich je ale nejlepší a jaké na vás mohou čekat nevýhody?
 Kosmetické produkty
Drogerie
Je to asi první místo, která nás v souvislosti s nákupem kosmetiky napadne. Najdeme zde poměrně široký výběr, navíc k rtěnce či krému můžete přihodit i pár praktických věcí do domácnosti. Čekají zde na vás poměrně příznivé ceny a často také řada akcí a slev, které by byla škoda nevyužít. Na druhou stranu zde však nenajdete high-end značky, pokud chcete své pleti dopřát něco luxusnějšího, a nedočkáte se zde (až na výjimky), opravdu odborných rad a doporučení. 
 
Parfumerie
Jsou krásné, designově propracované a voňavé – nákupy v parfumeriích jsou zkrátka zážitek. Na výběr je řada věhlasných značek a možná objevíte i nějakou, kterou ještě neznáte, ale aktuálně se těší velké popularitě. Je však třeba počítat s tím, že nákupy zde vaši peněženku provětrají o něco více, než nákupy v drogerii. Na druhou stranu je zde však proškolený personál, který vám s výběrem poradí a máte tak větší šanci, že vám produkt skutečně sedne. Navíc si zde řadu věcí můžete rovnou vyzkoušet. 
 Obchod s kosmetikou
Internet
Nákupy na internetu jsou pohodlné, rychlé, jednoduché, ale mohou být i ošidné. Těžko si z obrázku můžete vybrat rtěnku, jejíž odstín vám perfektně padne, barvy zde totiž mohou výrazně zkreslovat. Stejně tak vám u krému může nevyhovovat jeho vůně, kterou zkrátka přes monitor neodhalíte. Další věcí, na kterou je třeba dát si pozor, je nákup kosmetiky za podezřele nízké ceny. Nemusí se jednat hned o padělky, ale nakoupit si tak můžete produkty s blízkou dobou expirace nebo skladované v nevyhovujících podmínkách