Správný pitný režim. Stále slyšíme toto slovní spojení, které už zní málem jako zaklínadlo. Zvolte si správný pitný režim a zajistíte si trvalé zdraví a dlouhý život. Kdyby to bylo tak jednoduché. Ale právě tím, jak se tato informace neustále opakuje a omílá, začíná plnit právě opačnou funkci.
o   Také si pamatujete ze svého dětství, jak vám nějakou radu nebo příkaz stále vaši rodiče opakovali?
o   Když už takovou radu člověk slyšel podvacáté, potřicáté, tak se stalo to, že jsme ji prostě přestali vnímat.
A to vůbec není v tomto případě pro nás dobré. Voda je totiž nezbytná pro naše správné fungování.
pití z láhve

Pomůže příroda

Pokud máte s přijímáním tekutin nějaký problém, můžete ho částečně vyřešit pomocí ovoce a zeleniny s vyšším obsahem vody. Vhodné jsou
–         okurky
–         meloun
–         hroznové víno
–         ananas
–         hrušky
–         jablka
–         jahody
–         zelí
–         a dokonce i špenát.
Voda může být dobrým podpůrným prostředkem i proti přejídání a následnému přibývání na váze.Jakmile vás totiž přepadne „mlsná“, může to být jen převlečená žízeň. Zkuste se tedy nejprve něčeho napít a uvidíte, jestli chuť na sladké neodejde.
pití ze skleničky

Nenechte se vysušit

V létě může být problém s nedostatkem vody v organismu ještě viditelnější. Pokožka se bude zdát unavená a bude vypadat starší. Unavený bude i majitel pokožky. Zvlášť obličej bude nedostatkem vláhy trpět. Ten bude ale potřebovat ještě trochu péče navíc.
·        Až mu pošlete dostatek tekutin ústy, tak mu ještě dopřejte dostatek hydratace pomocí nějakého vhodného krému.
Jestliže máte přímo pocit vysušené pokožky, pak vám rozhodně prospějí výrobky s vysokým obsahem vitamínů A a E, s kyselinou hyaluronovou, s ceramidy nebo mořskými řasami. Je dobré se vyhnout čistícím přípravkům na obličej s obsahem alkoholu. Není ani vhodné obličej často vodou omývat. Zní to sice trochu paradoxně, ale voda by váš obličej vysušovala.