Úžasné chrámy, starobylé svatyně, duchovní učitelé a vyznavači okultismu, bohové a démoni, mystická místa se svými příběhy a naproti tomu velké množství minaretů příznivců islámu. Nádherná nespoutaná divoká příroda, hluboké džungle, romantická jezera a řeky, protékající romantickými rýžovými políčky, úžasné pláže s bílým pískem a korálovými útesy. Tak to je Bali!
socha na Bali

Kdo zde byl, tvrdí, že je to božské místo, kde na vás z každého místa dýchá nadpozemský klid a u místních obyvatel nalézáte životní modrost a zvláštní nadhled, který nám Evropanům chybí. Na Bali se tančí, medituje a žije bez shonu a materialismu a uvědomíte si, na čem ve skutečnosti záleží. Kdo jednou tento indonéský ostrov navštíví, musí se sem stále vracet, neboť toto zvláštní místo, se zapíše do našeho srdce již natrvalo.
pole na Bali

Data a fakta:

· Správní celek: Indonéská provincie, dělí se na osm okresů

· Obyvatelstvo: 3,6 milionu obyvatel

· Úřední jazyk: Bahasa Indonesia

· Hlavní město: Denpasar

· Měna: Rupie

· Náboženství: hinduismus, budhismus, islám

· Moře: Jávské moře, Indický oceán

· Rozloha: 5632 kilometrů čtverečních

· Vnitrozemí: hornaté

· Největší pohoří: činný vulkán Mont Agung

· Jižní část ostrova: rovinatá

· Klimatické podmínky: Horké a vlhké klima

· Nejdelší řeka: Ayung

Co zde navštívit:

Když navštívíte Bali určitě se vypravte na prohlídku vodního chrámu Ulum Danu u jezera Bratan. Krásnou přírodou se můžete kochat v některém z národních parků např. Taman Nasional Bali Barat. Kolem Jeleního ostrova se nabízí neporušený korálový útes, který je vhodný ke šnorchlování a pozorování bohatého podmořského života.

Celý ostrov Balije krásný, ale tím nejhezčím místem je prý oblast Amed. Nacházejí se tu královské koupele Tirtagangga a zvláštní vodní zahrady Ujang. Také si rozhodně nenechte ujít procházku v uličkách městečka Ubud, které je uměleckým a kulturním centrem ostrova Bali a vychutnejte si pohled do mnoha originálních dílen místních řemeslníků-řezbářů, zlatníků a stříbrotepců.