O tom, že žijeme v době počítačů a počítačových her, asi nikdo nepochybuje. Proto se čas od času některá firma ozve a ohlásí příchod některé super úžasné počítačové hry, bez které snad nejde ani přežít. Většinou tímto způsobem osloví především mladou generaci. Jednou z takových her byla i hra Star Citizen.
·        Vývoj hry si zaplatili budoucí hráči vlastně sami.
·         Je to zajímavý systém, který se jmenuje Kickstarter.
o   Je založen na tom, že budoucí hráči přispívají stahováním různých ukázek ze hry.
o   Ukázky jsou zpoplatněné a výtěžek jde na další vývoj hry.
kosmická loď
Tvůrci hry Star Citizen si určili hranici půl miliónu amerických dolarů. Hra však byla natolik žádaná, že nakonec přišlo na jejich konto více než třicet miliónů dolarů. Díky tomu se mohou na vývoji hry opravdu vyřádit. Původně měla být tato hra jen jedním z řady leteckých stimulátorů.
o   Poté, co zjistili, jak jim fanoušci přáli, začalo se se zdokonalováním.
o    A tak vesmírný válečník měl možnost poznávat nové planety a zažívat nové mise.
ovládání na hry

Téměř dokonalá hra

Každý, kdo na hru přispěl tím, že si stáhl za finanční příspěvek její malou část, získává zároveň právo si hru předobjednat. A určitě nikdo nelitoval. Už tři roky se může procházet po svém vlastním hangáru a cítit se jako vesmírný pilot. Hra ještě není v žádném případě ve své konečné verzi. Právě díky velkým finančním příspěvkům mohou vývojáři stále pracovat na jejím zdokonalení.
·        A hráč tak může nejen bojovat ve vesmíru, ale také objevovat přírodní úkazy, obchodovat, závodit, pracovat jako mechanik.
Hra bere dech i lidem, kteří se o počítačové hry příliš nezajímají. Je prostě dokonalá. Po chvíli hraní (nebo i jen sledování) začínáte mít pocit, že ji už nehrajete, ale že ji žijete. Se svou vesmírnou lodí můžete být i objevitelem nových hvězd. A jako správný objevitel jí můžete dát i jméno.