ČHMÚ (Český hydrometeorologický ústav) poskytuje velmi kvalitní služby v oblasti předpovědi počasí a řadí se k nejvěrohodnějším meteorologickým serverům v Evropě. Umožňuje nejen poměrně přesné předpovědi na dva dny dopředu, ale úspěšně zvládá analyzovat i dlouhodobější předpovědi na 10 dnů, nebo na delší období jednoho kalendářního měsíce. Měsíční předpovědi jsou aktualizovány vždy každou sobotu přibližně ve 14 hodin a desetidenní předpovědi každý den také po 14 hodině.
mraky bouřky
Předpovědi počasí lze doplnit i regionálními prognózami, bio předpovědí, předpovědí sněhových srážek a pokrývky a také počasím pro aerokluby. Ti, kteří se v předpovídání počasí na webových stránkách ČHMÚ alespoň trochu lépe orientují, než běžný uživatel, ocení družicové snímky, numerický model Aladin, grafy z měřicích stanic a radarové stíny srážek.
meteorologická družice

Předpovědi počasí spolehlivé, naopak webové stránky jedny z nejhorších

Ačkoliv má ČHMÚ velice dobré reference na poli profesionálním, totéž nelze říci o jeho webových stránkách. Ty jsou podle hodnocení odborníků jedny z nejhorších v celé Evropě.
Není to však nic, co by se nedalo změnit, a už se také mění. Na konci roku 2017 prohlásil ředitel ústavu Mark Rieder, že budou v dubnu 2018 k dispozici dvě aplikace pro operační systém Android a v polovině roku i pro iOS. Nové webové stránky by měly být uvedeny do provozu rovněž v průběhu roku 2018.
Před tím, než se vývojáři z firmy OKsystem pustili do práce, bylo třeba důkladně mapovat prostor jiných meteorologických evropských webů, např. německých, britských, holandských a švýcarských.
studený sníh
Výsledkem práce budou tedy dvě aplikace pro chytré telefony – první nabídne předpověď počasí na 6 dnů dopředu a druhá se zaměří na podrobnější data z meteorologických pozorovacích stanic, která doplní hydrologické zpravodajství. Výstupní data ČHMÚ by měla být přístupná široké veřejnosti pro nekomerční využívání.
Vývoj obou aplikací  pro chytré telefony by měl stát přibližně půl druhého milionu korun.