Turistika je pro někoho koníček a pro jiného životní styl. Pokud jste turista tělem i duší, určitě trávíte i dovolenou na vycházkách a výšlapech po okolí. Jak si užít dovolenou a zároveň pěstovat tento koníček?
skákání po kamenech
1.      Kam mě nohy táhnou
Pokud chcete vyrazit na dovolenou, nevíte kam a chcete procestovat co největší území, pak si pořádně sbalte krosnu, nazujte toulavé boty a můžete vyrazit. Pokud cestujete po České republice pak vám bude stačit mít s sebou platební kartu a menší hotovost. Hotovost si když tak vyberete v některém z blízkých měst a na překlenutí pár dnů vám hotovost postačí. Pokud jedete do zahraničí, především do hor, pak počítejte s větším množstvím hotovosti v dané měně. Během turistiky můžete využít posunu na větší vzdálenost třeba vlakem, autobusem nebo pro odvážnější stopem. Výhodou tohoto způsobu cestování je volná ruka, můžete se prostě vypravit, kam chcete a v průběhu klidně změti směr protože vás nic neomezuje. Chce to jen trochu orientačního smyslu, dobrou GPS navigaci a telefon, kdyby se náhodou něco stalo.
horolezec na ledovci
2.      Ubytování v zajímavé lokalitě
Pokud nejste natolik nadšení cestováním popsaném v předchozím textu, pak si můžete zvolit ubytování někde v zajímavé lokalitě, kolem které je dostatek turistických tras, které ještě nemáte zmáknuté. Tento druh je vhodný i pro dovolenou s dětmi, budete mít zázemí, kam se uchýlit, ubytování můžete mít i se stravou a pokud vás bude víc, užijete si i příjemné večery třeba u táboráku. Nevýhodou je, že už jste vázaní určitou dohodou a rezervací ubytování. Výhodou je, že víte s čím počítat dopředu a nebudete muset na túry tahat krosnu s veškerým vybavením.
turistické boty a hrnek
3.      S rodinou u moře
Pokud nemáte jinou možnost a doma vás přehlasovali pak se nedá nic dělat. Ale i u moře najdete spoustu lokalit, ze kterých se dá vyrazit na jednodenní pěší výlety. Pokud máte s sebou děti, pak se domluvte s drahou polovičkou na jednom až dvou dnech, kdy vyrazíte mimo dovolenkové středisko. Důležité je mít s sebou patřičné oblečení a mít zařízené cestovní pojištění ale to už je dnes samozřejmostí.