Užit si letní prázdniny můžete v podstatě kdekoliv. Dnes už není nutné za teplem jezdit desítky hodin do Chorvatska nebo Itálie. U nás už máme v létě kolikrát i vyšší teploty. Pokud vás však láká nekonečné moře, zářivé pláže a trocha té exotiky, pak budete muset přeci jen hranice naší republiky překročit. Nemusíte se zaměřovat pouze na evropské lokality, klidně se můžete trochu rozšoupnout a vydat se na jiný kontinent, třeba do Afriky. Jednak to není tak daleka a druhak je to dnes i poměrně levné.
vlajka na obličeji
Například zájezd do kouzelného Tunisu vás v současnosti vyjde na skutečně sympatické peníze. Stačí si zvolit tu pravou cestovní kancelář. Velkou výhodou je i fakt, že Tunis je v podstatě za rohem. Z našeho hlavního města se tam dostanete letadlem za tři hodinky, což je více než snesitelné.
Primárně se do Tunisu jezdí za mořem, ale tato země může nabídnout daleko více. Jedním z hlavních lákadel jsou památky, kterých je zde opravdu požehnaně. Konec konců, dnešní Tunis leží na území, kde měla kdysi své centrum mocné Kartágo, největší konkurent tehdejšího Říma. I když to nakonec s Kartágem příliš dobře nedopadlo, památek po něm zbylo habaděj. A jsou často ve velmi dobrém zachovalém stavu. V Tunisu jsou ale i pamětihodnosti, které postavili Římané, kteří tento cíp země po pádu Kartága osídlili a postavili zde mimo jiné i třetí největší amfiteátr v říši. Ten dokonce stojí dodnes, i když v notně poničeném stavu. I tak ale jde o jednu z největších atrakci v Tunisu, alespoň tedy pro lidi, kteří mají rádi historii.
tuniské kartágo
Bezpečnost
Vydat se na dovolenou do Tunisu není nic riskantního. Jedná se o vcelku bezpečnou zemi, kde sice proběhlo pár teroristických útoků, ale to v Paříži taky a co se týče turismu jí to moc nepoškodilo. Každý, kdo má rád kombinací pláží s hřejivým pískem a antických památek, ten si v této malé, ale kulturně i historicky bohaté zemi určitě přijde na své.