Už je to tady! Konečně končí dlouhá zima a přichází opět to krásné slunné období roku. Jaro. Nenechávejte ale nic náhodě a věřte, že i na to se člověk musí správně připravit. Vše už začíná je při výměně šatníku ze zimního na ten letní. Na nic však nespěchejte a pamatujte, že to, že se už trochu oteplilo, ještě neznamená, že je venku parný den. Není tedy dobré se hned začít odhalovat a tvářit se, že už je třicet stupňů ve stínu. To totiž opravdu není a takovýmto chováním si brzy přivodíte leda tak zápal plic nebo jiné nachlazení… S jarem přichází i Velikonoce.
kytičky pod stromem
Ty pro věřící znamenají největší svátek v průběhu celého roku a připravují se na ně během takzvané postní doby, který trvá čtyřicet dní před nimi. Co to znamená ta postní doba? Je to čas, který by člověk měl prožít v klidu a odříkání. Neznamená to samozřejmě, že musíte jíst jen chleba a pít vodu, ale jsou zde i takoví extrémisti. Je to spíše doba, kterou byste měli strávit přemýšlením o životě a modlením se za spásu. Ti, kteří nevěří, se připravují na svátky jara a tím je samozřejmě Velikonoční pondělí. S tímto svátek přichází i řadu povinností, které se týkají především dívek a žen. Ty musí připravit dostatečně velkou koledu pro chlapce, kteří je přijdou vyšupat. Musí si však pospíšit, protože když přijdou po dvanácte hodině, tak už mají smůlu a děvčata je polijí vodou.
jarní louka
Tento zvyk je velmi zajímavý, neboť se traduje jen u nás a nikde ve světě nemá obdoby. Dokonce si o něm naše okolí myslí, že to je projev nějakých násilností a kroutí nad ním hlavou. My samozřejmě víme, jaká je pravda a můžeme být na naše vlastní zvyky patřičně hrdí. S Velikonocemi se pojí samozřejmě i velký úklid Vašeho domu a vyzdobení interiéru do veselých jarních barev, které rozjasní pokoje a probudí je také z dlouhého zimního spánku. Ale není potřeba si se vším dělat zbytečné starosti. Hlavně abychom byli všichni zdraví a mohli se radovat z toho, že už je zase teplo a my můžeme chodit na procházky a trávit čas na čerstvém vzduchu.