Začali jste se poohlížet po nějakém plotu, kterým byste si v blízké době chtěli nechat oplotit váš dům? Jestliže ano, pak jste určitě zjistili, že druhů plotů je nepřeberné množství. Nicméně nemusíte věšet hlavu. Máme pro vás takový malý přehled těch nejpoužívanějších a zároveň i nejkvalitnějších plotů. Pokud vás tedy toto téma zaujalo, určitě čtěte dál!

dřevěný plot

Mezi nejoblíbenější ploty patří bezesporu ty betonové. Ploty betonové mezi ostatními typy vynikají v celé řadě případů. Jedním z nich je vysoká odolnost. Beton je kvalitní materiál, který jen tak něco nezničí, pokud by se k vám chtěl někdo vloupat, bude s překonáním tohoto plotu mít velké potíže. Kromě toho je těžké jej nejen zničit, ale i přelézt. Výhodou je i to, že betonové ploty se nemusí nějak speciálně udržovat. Samy o sobě jsou odolné vůči povětrnostním vlivům. Za tuto kvalitu si však budete muset připlatit. Jedná se totiž o nejlepší, ale zároveň i o nejdražší variantu.

železný plot

Dalším velmi oblíbeným plotem jsou živé ploty. Živé ploty vypadají velice krásně a používají se především pro ohraničení okrasných zahrad. Před zloději vás příliš neuchrání. Ovšem oproti jiným má tento typ tuhle výhodu, že vypadá velice nádherně. Nicméně za tuto krásu si tvrdě zaplatíte – o plot se budete muset pravidelně starat. Je potřeba jej pravidelně hnojit a zastřihovat. Nevýhodou je i to, že budete muset počkat, až rostliny vyrostou – do té doby plot nebude mít své využití.

Posledním typem je ten klasický s betonovými sloupky a pletivem mezi nimi nataženým. Tento druh se využívá jak při ohraničování domů, zahrad tak pro ohraničení firemních pozemků. Plot je pevný a dává jasné mantinely, kam se vstoupit může a kde začíná soukromí pozemek. Taktéž je přívětivá i jeho pořizovací cena a vcelku vysoká kvalita. Výhodou je i vcelku rychlá výstavba a snadná údržba.