Stěhování s profesionály bude sice dražší než to svépomocné, ale odpadnou vám některé organizační starosti, např. domlouvat se s kamarády, aby si udělali volno. Odpadá i riziko nehody či poškození vozu při jízdě s pronajatou dodávkou, navíc kryté vlastním drahým pojištěním, a dále fyzická dřina a ztráta energie, která vám bude scházet při vybalování a zabydlování.

kartonové krabice

Aby se stěhování nepodobalo stresující honičce a stavům hlubokých depresí, mohly by se vám hodit i následující vychytávky:

Jak balit oděvy a lůžkoviny – mnozí lidé radí pořídit si velké igelitové pytle, ale my máme lepší nápad. V pytli se totiž oděvy pomačkají a budete mít zbytečnou práci s jejich žehlením. Dalším úskalím může být vysrážená vlhkost vzduchu uvnitř, což vede k rozmnožení bakterií a plísní. Textilie je vhodnější vkládat do kartonové krabice, která je zčásti prodyšná, a v krabici je snadno složíte tak, jak to dělali vojáci základní služby za socialismu, takže se vám nepomačkají. Na dno a pod uzavřené víko můžete vložit bílý kancelářský papír a na něj bublinkovou fólii, která před pomačkáním uchrání vrchní a spodní vrstvy textilií.

Jak se značením krabic – tlustý lihový fix je základ, to vám potvrdí kde kdo. Ale jak krabice popisovat? Když budete vytvářet sáhodlouhý seznam, tak vás to unaví ještě víc, než sportovní aktivity. Co třeba označit je podle priorit při rozbalování tak, abyste věděli, co rozbalit hned první den, co počká do zítřka a co vydrží v krabici třeba celý týden. Takto si můžete krabice i řadit za sebou, kupříkladu v jedné vyhrazené místnosti jako dočasné skladiště, odkud je budete vynášet jednu po druhé a neproměníte tak ve sklad celý váš byt.

znak mladoboleslavské Škodovky

Rozebírání nábytku – s tím vám může pomoci i stěhovací firma stěhování Mladá Boleslav Stehovani-mamut.cz, ovšem pokud jste si jisti, že to zvládnete sami, pak byste měli mít při ruce dostatek igelitových sáčků na zip. Do nich vložíte veškerý spojovací materiál a uložíte ho někam na bezpečné místo, kde se nic nepoztrácí.