Konferenční stolek je praktickým kusem nábytku, který ale může být i designově tak vyladěný, že okamžitě promění vzhled celé místnosti. Jaký zvolíte vy?

Vybíráme ideální konferenční stolek – Co by měl mít a jakou zvolit velikost?

Když se řekne konferenční stolek, asi každému jako první naskočí obývací pokoj, pohovka a stolek, na který si můžeme odkládat vše nezbytné, co potřebujeme mít u sebe. Asi každý doma takový stolek má, jde o velice praktický kus nábytku, který slouží pro odkládání, ale občas i ukládání věcí. Konferenční stolky mohou být malé, velké, kulaté, hranaté, mohou mít jedno či dvě patra, mohou mít i úložné prostory a mohou být v mnoha barvách a z různých materiálů. I proto, že je výběr obrovský, je docela snadné najít ideální konferenční stoleček. Než se ale necháte unést jeho vzhledem, zkuste popřemýšlet i nad jeho praktickou stránkou.

klasický dřevěný stolek

Znáte správnou velikost

Design je sice také důležitý, ale k čemu nám bude sice dokonalý a krásný stolek, který nám ale nebude vyhovovat velikostně. Konferenční stolky se docela běžně staví před sedací soupravu, což je logické, pak můžeme mít všechno hezky u sebe, když se díváme na televizi, když přijde návštěva, na stolek můžeme nachystat občerstvení. Pokud máte větší obývací pokoj a kromě pohovky v něm máte i křesla, určitě můžete mít i další odkládací stolek, který bude umístěn právě u křesel, tedy trošku bokem. Dokonce jsou k dostání i celé sady konferenčních stolků, mívají více kusů stolků různých velikostí a mohou se skládat vedle sebe nebo se naopak rozhodit po místnosti, dle potřeby samozřejmě.

Pozor však na to, každý takový stolek by měl být umístěn v dostatečné vzdálenosti od pohovky či právě křesla. Minimálně dbejte na půl metrové odstupy. Stolek pak nebude zavazet a bude se každému pohodlně vstávat, aniž by o stolek musel zavadit. Takže nejen na samotný design upřete svou pozornost. Před výběrem, vezměte do ruky i metr a volné místo si přeměřte.

proutěný konferenční stolek

Takový či makový

Designové konferenční stolky umí zázraky, můžete vybírat stolky v rustikálním či moderním stylu, stolky se zajímavým a neotřelým designem ale i ty klasické dřevěné. Kromě dřeva se dnes stolky vyrábějí i z jiných materiálů, plastu, kovu nebo skla a samozřejmě se materiály i různě kombinují. Co se týče barevnosti, i zde máte na výběr, takže můžete stolek pojmout nejen jako praktickou věc, ale i jako designový doplněk.

Hlavní je, aby vám stoleček maximálně posloužil.