Vybaví se i vám při slově svatba nevěsta a její krásné, dlouhé a bílé šaty? Nejste zdaleka jediní, kteří se na svatební den dívají pouze z pohledu nevěsty. I muž – ženich však má svou důležitou roli při tomto honosném a významném dni, a tak je pochopitelné, že by měl zazářit taky!
A v čem? Myslíte si, že je smoking jediný oděv, který mu náleží? Dnes už tomu může být i jinak.
novomanželé na schodišti.jpg

Žádné pravidlo – černá a bílá

Jeden smoking, který je vhodný na všechno – na svatbu, ale i na pohřeb. Takhle se na oblečení pro ženicha dívají svatebčané, ale i samotný muž, který si může vybrat i jinou alternativu. Není totiž žádným pravidlem, že musí předstoupit před oltář v černém obleku, protože je to běžné. Dnes mají muži větší možnosti a obleky se vyrábějí i v daleko širším zastoupení.
· Bílý– proč by nemohl ženich ladit s nevěstou v něžné a nevinné bílé barvě? Není na tom nic pohoršujícího a dokonce byste jako pár vynikli stejným dílem. Svatba je přece o vás dvou – jako o celku.
nevěsta a ženich u studny.jpg
· Modrý– tmavá barva v odstínu modré je takovou sestřenicí černé. Ovšem se liší, působí elegantně a muž v ní dosáhne šmrncu a půvabu. I tento typ obleku je na svatbách vítaný a docela často nošený.
· Šedý– nemějte obavy, že budete působit na svatbě jako šedá myš. Oblek v odstínu šedé barvy je vznešený, ladí k nevěstě a přidá na úrovni. Tato barva je totiž pokládaná za nejasnou stříbrnou a nejen z toho důvodu, je na svatbu více než vhodná.
· Béžový– pokud chcete od vašich svatebčanů vyniknout a nezapadnout mezi nich tak, že za chvíli nebude nikdo vědět, kdo je vlastně ženich, rozhodněte se pro béžový outfit. Rozhodně s ním sklidíte úspěch a vyniknete díky světlé barvě, která se na svatbu hodí za všech podmínek.
tenisky novomanželů.jpg

Tak trochu RETRO!

Převážná většina mladých lidí, kteří plánují svatbu, dává přednost stylu dřívějších dob. Retro svatba je pořád na vrcholu a je nutno říct, že se vymyká svatbě jako takové ve všech případech. Ženich má navíc tu možnost, že může mít volnou ruku při výběru jeho outfitu a zvolit si krátké kalhoty, barevné provedení doplňků (motýlek, kravata), včetně bot, které můžou být klidně sportovní – tedy tenisky. Hodně populární jsou i košile s krátkým rukávem a kšandy nebo dokonce klobouk, který udělá z jeho vzhledu celek.
Nikdo přece neřekl, jak musí svatba vypadat, aby byla reální. Dnes už můžete být odvázaní a dopřát si tento jedinečný den i dle vašich představ, které nemusí být dle stanovených osnov.