Je spousta lidí, skutečné odborníky nevyjímaje, kteří už hodně dlouho bijí na poplach nebo přinejmenším varují a doporučují. Týkat se to může lecčeho, ovšem já mám v tuto chvíli na mysli otázku toho, co dýcháme. Protože bez vzduchu se žít nedá a i nekvalitní vzduch se na nás může notně neblaze podepsat. Jak se také v nejednou případě děje.
Kolik jenom už se toho namluvilo o tom, že bychom se měli více pohybovat na čerstvém vzduchu, ať už jsme kdekoliv. Kolikrát už přišla na přetřes otázka toho, co vlastně dýcháme třeba na pracovišti nebo i u sebe doma.
větrák ventilace
Protože znáte to. Starší budovy byly nejednou stavěny z materiálů obsahujících azbest, o němž se později zjistilo, že je rakovinotvorný. Dále jsme byli nesčíslněkrát upozorňováni na to, že doma ve snaze ušetřit za teplo málo větráme a vydýchaný vzduch působí neblaze třeba i na naši výkonnost a unavenost. A dvojnásob se tomuto tématu začal kdekdo věnovat ve chvíli, kdy jsme si počali houfně pořizovat plastová a jiná tepelnou energii šetřící okna, kvůli nimž jsme definitivně pozbyli specifického zla jménem průvan.
Zkrátka bychom měli žít v prostředí, v němž je svěží vzduch. Ovšem současně bychom neměli plýtvat energiemi a tedy neměli topit pánu bohu do oken.
odsávací ventilátor
Jak to skloubit dohromady? Jistě, i řešení tohoto dilematu se našlo. Radí se nám, že máme větrat krátce a intenzivně, aby se vzduch v místnosti vyměnil a současně nestihly prochladnout stěny. Jenže ani toto řešení není dokonalé. Protože se takto necháme párkrát ofouknout a máme dost možná zaděláno i na rýmu, zápal plic a co já vím, jaké neduhy ještě.
Je tedy těžké řešit dilema, jak vyvětrat a být tak zdrávi a současně zůstat zdrávi?
Překvapivě není.
Protože způsobů, jak vyvětrat bez potíží, je celá řada. A k těm zřejmě nejlepším patří , tedy způsoby, jak odvětrávat místnosti bez negativních průvodních jevů.
Taková rekuperační jednotka vám zajistí pravidelnou výměnu vzduchu způsobem lepším než klimatizace a jí podobná řešení.
Stačí se obrátit na ty pravé odborníky a rázem máte jistotu, že vám bude vše vysvětleno a doporučeno to pravé, díky čemuž se vám bude volně dýchat, aniž byste se museli rozloučit s teplem. A ani vás to nebude moc stát.