Máte toho hodně?
Není se čemu divit, že se u tolika lidí objevují potíže se spánkem a celkově se stresem. Existenční problémy, obavy z budoucnosti i neustálé hrůzy valící se na nás ze všech sdělovacích prostředků na zdraví nikomu nepřidají. Pro kvalitní a dobrý spánek je potřeba psychická pohoda, protože během stresu se zvyšuje hladina hormonů, které nedovolují člověku usnout. Jak takovou situaci řešit, a je to vůbec možné?

Na všechny potíže existují babské rady. Tyto rady pochází od našich babiček a jejich babiček, protože na každý problém měly nějakou radu, terase předávala dalším generacím. Šlo o vyzkoušené recepty a řešení na nějaký problém, a samozřejmě že i v dřívějších dobách se objevovaly potíže se spánkem. Babičky mimo jiné říkaly, že stačí vypít teplé mléko, což ale většinou nefunguje. Jak usnout a vzbudit se až během zvonění budíku?

meduňkový čaj

Prášky na spaní až jako krajní možnost
Samozřejmě že existují léky na všechno. Byly vyvinuty i léky na nespavost, ale není dobré je brát. Dokážou člověka pořádně utlumit, a je pak těžké takového spáše vzbudit. Pro kardiaky nebývají vhodné vůbec, a snadno se jimi dá předávkovat, což může v krajním případě způsobit i smrt. Proto je lepší se jim vyhýbat, dokud to alespoň trochu jde. Nicméně můžete zkusit sílu přírody, protože i ta má mnoho způsobů, jak nám s něčím pomoct.

bylina meduňka

Abyste se vyhnuli lékům, můžete vyzkoušet bylinky. Naši předkové dobře věděli, že právě díky bylinkám se můžeme zbavit mnoha zdravotních potíží, a nespavost patří mezi ně. Vyzkoušet můžete například meduňkový čaj darka-shop.cz, který je potřeba připravovat a pít vždy čerstvý. Rozhoduje pravidelnost jeho užívání, a výsledkem bude kýžený spánek po celou noc. Nástup účinků je v tomto případě pozvolný, a je potřeba mít trpělivost. Po vypití jednoho šálku neusnete hned, ale když jej budete pít pravidelně, váš spánek se rozhodně zlepší.