S příchodem chladného počasí už netrávíme tolik času na zahradě, jako v létě a na koupání už není ani pomyšlení. Ovšem to neznamená, že se o bazén úplně přestaneme starat a necháme ho tak zvaně na pospas všem přírodním vlivům a budeme se spoléhat na to, že nějakým způsobem přečká do dalšího léta. Tak jako o celou zahradu, kytky, stromy a podobně, tak i o bazén se musíte postarat před příchodem studeného počasí. Je potřeba jej ještě jednou pořádně vyčistit, dodat všechny potřebné přípravky a pak hlavně zabránit jeho poškození vlivem mrazu. Ano, při nízkých teplotách se může stát, že hladina bazénu zamrzne a rozpínající led poškodí stěny Vašeho bazénu a to přece nechcete, pokud se chcete v bazénu koupat i příští rok je potřeba zajistit, aby se tak nestalo. A právě tento problém vyřeší zimní dilatační plovák, tedy samozřejmě ne pouze jeden, ale každopádně tento pomocník je naprosto dokonalým řešením.

bazén v dešti

Dilatační plováky jsou vyráběny z kvalitního, pevného a odolného plastu, který je díky své deformitě schopný pohlcovat tlak vznikající rozpínajícím se ledem a tím pádem dokonale ochrání Váš bazén před poškozením. Jednotlivé díly se na sebe dají napojit pomocí oček, aby vznikl řetěz, který je veden přes nejdelší rozměr bazénu, tedy po úhlopříčce či v průměru bazénu. Stačí je tedy pouze vložit do bazénu, kde plavou na hladině vody a v případě, že začne mrznout, tak zabrání poškození stěn vašeho bazénu.

bazén v zimě

Využijte tohoto skvělého pomocníka a ochraňte Váš bazén i po skončení koupací sezóny, abyste jej měli připravený na další sezónu a nemuseli jste kupovat nový. Kromě toho, že bazén ještě před zazimováním vyčistíte a dodáte mu všechny přípravky a vložíte tedy dilatační plováky, tak nezapomeňte ještě na přípravek zazimovač, který také Váš bazén ochrání a samozřejmě na plachtu, která zabrání napadání listí a jiných nečistot do bazénu.