Když se řekne nebankovní hypotéka, tak mnoho lidí stále tápe. Přesně neví, co si pod tímto pojmem mají představit. Možná ani někteří lidé ještě tak úplně v tento systém nevěří, ovšem přesvědčit je o opaku mohou zkušenosti mnohých dalších klientů, kteří si půjčku nebo právě hypotéku u dané společnosti vyřídili. Informace přitom získáte snadno, většinou všichni hledají odkazy a recenze na internetu. Nebankovních společností se proto vůbec v dnešní době nemusíte obávat. Půjčky od nich jsou stejně solidní jako například z „klasické“ banky, kterou možná znáte běžněji, protože se Vám zdá dostupnější, ale přitom i nebankovní společnosti mají rozhodně co nabídnout. Především proto, že nemají tisíce poboček, ale většinou všechno vyřizují přes internet, což je v dnešní době velice žádoucí, alespoň minimálně pro mladší generace. Není se tak co divit, když řekneme, že díky tomu mohou poskytnout velice nízké úrokové sazby, právě podobné těm z běžných bank.

žena podnikání

Běžné banky si zřejmě nijak více představovat nemusíme. Jistě to znáte, přijdete do banky, zažádáte si o půjčku, něco vyřídíte, většinou pak následují ještě další schůzky, protože během jedné to většinou všechno nevyřídíte a až máte všechno, tak připíšou peníze na účet a máte hotovo.
Nebankovní společnosti si všechny důležité a nezbytné dokumenty od Vás vyžádají pomocí internetu. Zašlete nezávaznou poptávku, sdělíte základní informace, vypracují Vám předběžný návrh a pak se rozhodnete, jestli budete pokračovat a nabídku přijmete či nikoliv. Jestliže přijmete, tak všechno potřebné stačí doložit pomocí internetu. Dodáte pouze základní podklady, takže zdlouhavého papírování se obávat opravdu nemusíte.

muži u stolu

Nebankovní hypotéka existuje v několika verzích. Přesně pod tímto názvem většinou najdete hypotéky pro běžné spotřebitele, ale najdou se i typy pro podnikatele.

Navíc nebankovní společnosti většinou tolerují, když má někdo negativní záznam. V bance by Vám za těchto okolností nepůjčili, ale u nebankovní společnosti klidně můžete uspět. Dokonce tolerují i nižší příjmy, všechno Vám rozpočítají tak, aby Vám to vyhovovalo a mohli jste hypotéku získat, třeba na delší časové období klidně i třiceti let. Pro podnikatele mají zase připravenou toleranci nízkého daňového přiznání, i přesto mohou podnikatelé hypotéky získat.