Léto je v plném proudu, a kromě tradičních dovolených, koupání a grilování, léto zahrnuje i festivalovou sezónu. Již dávno naštěstí neplatí, že by hudební festivaly v Čechách za nic nestály, a proto Vám přinášíme seznam těch, se kterými vedle určitě nešlápnete.
 lidé na festivalu

Metalfest

 
Hned ze začátku začneme s něčím tvrdším. Festival, jak již název napovídá je hlavně pro fanoušky tvrdší muziky. Samotná produkce se odehrává v areálu krásného amfiteátru v Plzni a patří mezi nejoblíbenější hudební festivaly v Čechách. Pro svoji dobrou dostupnost je také velice oblíben mezi fanoušky hlavně z Německa a Rakouska.
 

Rock for People

 
Více multižánrový festival, na kterém si své najdou, jak tvrdí rockeři, tak i posluchači populárnější hudby. Festival se koná každoročně v Hradci Králové a se svým tradičně dobrým výběrem kapel nabízí velice kvalitní zábavu. Velice kvalitní bývají i podmínky v okolních kempech a celkový dojem bývá velice pozitivní.
 tmavý festival

Colours of Ostrava

 
Jeden z nejlepších festivalů v populární a elektronické hudbě v Evropě. Festival se označuje za multižánrový, ale hlavní slovo má právě populární a elektronická hudba. Festival je velice oblíben i mezi zahraničními fanoušky, kterých jezdí za touto akcí každoročně velké množství.
 

Masters of Rock

 
Další hlavně rockově metalový festival, který má již velice dlouho tradici a koná se v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Metalu se obecně v Čechách velice daří a Masters s velice dobrou cenou lístků patří k záruce dobrého hudebního zážitku.
 

Brutal Assault

 
Seznam našich nejlepších festivalů zakončíme s tím nejtvrdším, co nám vůbec naše končiny nabízí. Festival, který se koná v areálu bývalé pevnosti Josefov je v Evropě velice vysoce ceněn a patří každoročně ke špici na poli tvrdého metalu. Návštěvníci si kromě výběru kapel pochvalují také výbornou akustiku, díky níž se v pevnosti často konají i koncerty vážné hudby.