Nadváha je v dnešní době opravdu častým problémem a trápí mnoho lidí. Někteří ani nemusí podle BMI trpět nadváhou, ale i tak nejsou se svou postavou spokojení a chtěli by zhubnout. Internet je plný různých diet, které vám slibují, že zhubnete spoustu kilo během pár dní. Možná už jste jich pár vyzkoušeli a zjistili jste, že to tak úplně nefunguje.

zdravé pití

Drastické diety, které vám slibují, že když budete pít jen podivné zelené nápoje a čaje, tak za týden shodíte deset kilo, rozhodně nejsou dobré pro vaše zdraví. Sice možná rychle zhubnete, protože nebudete jíst, ale po pár dnech všechno naberete zase zpátky. Jediné, čeho dosáhnete je, že si rozhodíte metabolismus a vytvoříte si strie na břiše a na stehnech. To asi nikdo z nás nechce.

Proto zkuste hubnout raději pomalu a zdravě. Vytvořte si plán, nebo si ho nechte sestavit od odborníků. Pomalejší hubnutí sice nezní tak lákavě, ale dokážete zhubnout opravdu trvale a bez zdravotních potíží.

Začtěte postupně ubírat kalorie, které denně sníte. Konzumujte méně průmyslově zpracovaných potravin a alkoholu. Pijte čistou vodu raději než přeslazené nápoje. Jestli vám obyčejná voda nechutná, přidejte si do ní ovoce. Můžete použít například šťávu z citronu nebo limetky, nebo do vody dejte nakrájené jahody a mátu.

Pravidelně se hýbejte. Jestli se stydíte chodit do posilovny a na skupinové lekce, můžete snadno začít sami. Běhání nebo jezdění na kole je na hubnutí nejlepší. Trávíte tak čas v přírodě, a navíc spalujete opravdu hodně kalorií.

kola

Nezapomeňte ale na kvalitní vybavení, které vám při sportu pomůže. V případě běhu se jedná hlavně o pořádné běžecké boty, které budou dobře tlumit nárazy a hezky vám držet nohu. V případě cyklistiky noste určitě helmu a kvalitní sportovní oblečení jako je maloja dres. Podívejte se například na stránku s cyklistickým oblečením: C-store.

Přejeme vám hodně úspěchů a trpělivosti.