Na žádné zahradě v zimě nesmí chybět ptačí krmítko. To můžeme koupit, nebo si ho vyrobit a vyzdobit s pomocí dětí. Nápadů na výrobu je mnoho, můžeme sáhnout po dřevě, plastu, plechovce nebo kokosové skořápce.
 
Úplně nejsnadnější je vzít otevřenou čistou plechovku střední velikosti, na dně udělat malý otvor a protáhnou řetízek, nebo pevnou šňůru a zajistit, aby se plechovka dala pověsit. Zvenku můžou děti plechovku ozdobit mechem, sušenými šípky, malými šiškami, skořápkami ořechů, drobnými větvičkami jehličí. Vše jde připevnit pomocí tavné pistole. Do vnitřku plechovky můžete nalít roztavený hovězí lůj a nasypat semínka pro ptáky. Směs pro krmení prodávají v supermarketech a v obchodech pro zvířata.
 ptáci při krmení
Podobně snadno můžete využít a ozdobit plastovou láhev. Na dně stačí udělat otvor, vnitřkem láhve protáhnout pevný provázek nebo kus prádelní šňůry. Ke dnu ještě musíte zvenčí přidat misku pod květináč. Ta musí být větší než je průměr láhve. S tou ji spojíme rovněž provlečeným provázkem. Na boku láhve až u misky se vystřihnou malé otvory, kterými se sypou semínka do misky. Láhev můžete ještě vylepšit a z boku udělat proti sobě dva malé otvory a protáhnout tenkou větvičku, která bude sloužit jako bidlo. Dovnitř nasypete semínka a zavřete ji víčkem, kterým také provléknete provázek sloužící k zavěšení na strom. Láhev můžete omotat přírodním provázkem, aby zapadla do přírody, nebo opět ozdobit přírodními dekoracemi pomocí tavné pistole.
 
Půlky skořápek kokosových ořechů si obstaráte v potřebách pro zvířata, používají se třeba do terárií jako úkryt pro malá zvířata. Pomocí provázků nebo řetízků snadno vyrobíte závěsné misky, můžete udělat i stříšky. Povrch skořápky je velice odolný a určitě vám poslouží celou zimu. Povrch je moc hezký a zapadne do přírody.
ptačí krmítko
 
Na výrobu dřevěného krmítka potřebujete zbytky prken, palubek, hranolů a šikovného kutila, aby vám nařezal potřebné kusy na míru. Potřebujete spodní základnu, sloupky, základ pro střechu a samotnou střechu. Pokud máte šikovné ruce, střechu a nízké bočnice můžete udělat z tenkých vrbových proutků. Celá konstrukce má už trochu váhu, tak je potřeba ji na několika místech spojit vruty. Ozdobit můžete vším, co se vám líbí. Dřevo vydrží i roky, když ho dobře ošetříte. Krmítko můžete dát na sloupek, nebo pověsit na větev stromu.