Hledáte vhodný kočárek a přemýšlíte, jak si v té široké nabídce vybrat právě ten nejvhodnější pro vás, vaši rodinu a vaše miminko? Nejlepší je, když si napíšete a uděláte si seznam toho, co od kočárku budete vyžadovat. Co od něho očekáváte, co by měl kočárek splňovat.

A na co vše je třeba myslet? Například si ujasněte, jaké rozměry kočárku vám budou vyhovovat. Zda uvidíte přes střechu korbičky, jak se vám kočárek bude skládat, přenášet, zda se vám kočárek vejde do kufru apod. Také váha kočárku je důležité při častém cestování, nakládání kočárku do auta, při cestách vlakem či MHD. Nižší váhu kočárku také oceníte při náročnějších túrách, kdy nebudete muset zbytečně tlačit více kg.

rodinná procházka

Samozřejmě je i styl a celkový desig kočárku, barva, vybavení a celkové zpracování kočárku i jeho materiálové zhotovení. Také můžete vybírat i podle značky. Pokud máte již nějakou oblíbenou. Můžete se podívat na různé výrobce a podívat se, jaký styl kočárků vyrábí, v jakém provedení a v jaké kvalitě. Také si můžete přečíst různé recenze od uživatelů či se poptat lidí z vašeho okolí nebo se podívat i na skupiny na facebooku.

žena s kočárkem

Dále si promyslete, zda by právě pro vás nebyl vhodný i kočárek dvojkombinace. Ten totiž obsahuje jeden podvozek a k tomu dvě korbičky. Jednu hlubokou a druhou sportovní. Což je velmi výhodný nejenom cenově, ale také je to velmi praktické. Můžete totiž do sportovního kočárku přejít, jakmile bude potřeba, můžete korbičky i střídat. Nemusíte po pár měsících znovu mít práce s tím, abyste našli další vhodný sportovní kočárek. Ale pouze předěláte korbičky a hned může vaše miminko jezdit ve sportovní verzi. U této možnosti ale bedlivě vybírejte, jaký kočárek vyberte. Protože s tímto kočárkem budete jezdit klidně i několik let. Tak je dobré si kočárek třeba i vyzkoušet, abyste věděli, jak se vám s ním bude manipulovat, jak vám s ním bude dobře a jak bude pohodlný i vašemu miminku.