Každý již odmalička dobře ví, že zanedbávat by se neměla péče o nehty, o pleť, o vlasy, většina dívek a žen věnuje spoustu času úpravě vzhledu svého obličeje a účesu, ale chodidla zůstávají v mnoha případech stranou zájmu. Za to, že naši tělesnou schránku musí dnes a denně přenášet z místa na místo, bychom se jim také měli odvděčit.
pedikérský salón
Pedikérské služby jsou naštěstí rozšířené i v povědomí mnoha mužů a využívají je klienti širokého věkového rozpětí. Nejčastěji je třeba odstranit ztvrdlou kůži na patách, zbavit chodidla mozolů a puchýřů a také upravit a ošetřit nehty. Péče o nohy i chodidla je vždy důkladnější, pokud ji provádí druhá osoba, buď partner, nebo placená služba. Ta také dokáže nejlépe posoudit, jaké ošetření je třeba aktuálně nasadit. Ideální je komplexní péči prodělat přibližně jednou za měsíc, vždy ovšem záleží na individuálních potřebách klientů.
péče o nohy

Pedikúra by se měla provádět alespoň jednou za měsíc

Ze zkušeností mnoha pedikérek vyplývá, že pouhá polovina klientů dochází na pedikúru pravidelně, a v těchto případech jde o běžné úkony. Ta druhá polovina většinou přichází na pedikúru příliš pozdě, chodidla jsou zanedbaná, procedura nebývá příjemná pro obě strany, je náročnější, někdy je provázená mykózami, kvasinkovými infekcemi, plísní nehtových lůžek, kuřími oky, a velkými mozoly.
Častokrát je třeba odstranit z nehtů přerostlou hrubou kůži, a to se pak podobá klasické manikúře.  Provádí se to buď suchým způsobem pomocí skalpelu, což by měl vykonávat pouze zkušený odborník, anebo nastupuje nová moderní technika „za mokra“. Ta využívá vodní mlhy a speciálního strojku, který pracuje podobně jako zubní vrtačka. Tato procedura je velmi příjemná, poté následuje vysoušení vyhřátým ručníkem a nakonec zábal. Pak se zastřihávají nehty – narovno, aby nezarůstaly. Ženám je možné aplikovat oblíbenou gelovou francouzskou manikúru, záleží pochopitelně na vkusu klientek.
francouzská pedikúra

Francouzská manikúra je sexy

Francouzská manikúra si získala oblibu z jednoho prostého důvodu, kterým se zabývali dokonce někteří psychologové. Jde o to, že napodobuje částečně odrůstající nehet, a právě kvalita nehtů, co odrůstají a přitom se netřepí, nelámou, jsou čisté, rovné, bez rýh, jsou známkou pevného zdraví, a tudíž i přirozeně přitažlivé pro mužské protějšky.
Na provedenou pedikúru by měla navázat masáž chodidel, ta může být někdy i součástí pedikérských služeb. Chodidla jsou totiž doslova mapou reflexních bodů celého těla a dobře provedená masáž stimuluje vnitřní orgány a různé svalové partie.