Business, čili obchod měl dříve pouze osobní podobu, kdy docházelo ke styku kupujícího a prodávajícího. Dnes již to není pravidlem. Dnešní obchod má mnohem rychlejší podobu, kterou mu dává internetové připojení, internet a sociální sítě. Další věcí, která zjednodušuje a zrychluje business, jsou automaticky odesílané objednávky například e-booků a propojení s platebními bránami on-line.

noviny business

Dochází k tomu, že je vynecháván lidský kontakt a vše probíhá anonymně, přes internet. Internet je dnes hybnou silou světa, která celý svět spojuje do jednoho velkého tržiště a jedné velké nabídkové a poptávkové sítě. Je to velká mašinerie, která je rozjetá a jediné, co ji může zastavit, je celosvětový výpadek internetové sítě. Takový výpadek by způsobil mnohamiliardové ztráty každou svou minutu, až do obnovení sítě. Karty na business trhu  by se velmi zamíchali a mnoho podniků by zaniklo. Jiné by měli velké ztráty. Ale ty, které by takový kolaps zvládli a ustáli, by měli na trhu mnohem lepší postavení, protože by jim chyběla konkurence.
počítač na business jednání

Málokdo si již dnes dokáže představit business bez internetového připojení a internetu. Internetu, který nabízí mnoho možností pro reklamu a propagaci, nabídku, ale i pro poptávku. Internet, který vše propojuje. To by nebylo možné bez rozvinuté internetové sítě a také bez elektřiny, díky které fungují počítače. Je to velký rozjetý vlak, který se jen tak snadno nezastaví. Internetový prodej, reklama, nabídka i poptávka…

Jistě jste již také byli někdy účastníky internetového businessu, udělali jste si objednávku přes internet, například v nějaké aplikaci a následně přes internet zaplatili a už jste jen čekali, až Vám bude Vaše objednávka doručena až do domu, prostřednictvím pošty či doručovací služby. Je to tak jednoduché, rychlé a nabízí to velké množství zboží z celého světa.