Stejně jako nejednou v minulosti neprožíváme ani dnes zrovna kdovíjak dobré časy. Jistě, většina z nás nestrádá hlady a má aspoň nějakou tu střechu nad hlavou, ale to ještě neznamená, že by šlo o život, který by bylo možné považovat za důstojný a plnohodnotný.mince eura
I v dnešní době zkrátka máme nastavená měřítka, podle nichž lze měřit kvalitu žití, a jedním z těchto měřítek je i to, jak jsme na tom finančně, co si můžeme dovolit. Někdo tak má peněz hodně a žije si, zatímco jiný má hluboko do kapsy a nejednou se mu nedostávají prostředky ani na to nejdůležitější, co je pro život zapotřebí. A vše naznačuje, že díky všeobecně známému viru a ještě známějším politikům bude přibývat těch druhých na úkor těch prvních. Tedy bude nám hůř a hůř.
A co si mají počít takoví podnikatelé, kteří třeba museli uzavřít svou provozovnu rozhodnutím shůry? Co ti, kteří museli zredukovat výrobu a své služby nebo jinak utrpěli po ekonomické stránce?
Takovým nejednou nezbývá nic jiného, než doufat v lepší časy. A aby se jich jejich podniky dočkaly, jsou zapotřebí půjčky, které by se do takového skomírajícího podnikání investovaly.
Jenže kde vzít takovou půjčku, pokud se podobný podnikatel nemá čím pyšnit? Když nemůže nabídnout ani vysoké příjmy, ani dobře vypadající daňové přiznání, ani registry dlužníků bez záznamů a podobně? Někomu takovému se ve většině finančních institucí vysmějí. Nebo ho odmítnou se soucitným výrazem, jenž je ale jenom hraný. Protože v bankách nejde o soucit, v těch jde o byznys. A kdo nesplňuje kvalitativní požadavky, má smůlu.sloupečky z mincí
Anebo ji nemá, pokud se jeho volbou stane nebankovní americká hypotéka. Protože tento typ půjčky získá každý z podnikatelů, který se dokáže za půjčené peníze zaručit zástavou nemovitosti a který má na budoucí splácení.
Jakmile dokáže podnikatel splnit aspoň toto, má vlastně vyhráno. Pak mu tady nebankovní poskytovatelé půjčí a vše se může v dobré obrátit.