V Evropě jsou symbolem pro okázalé průvody a pompézní plesy rozhodně Benátky. Jaké jsou další festivaly nekonečné zábavy a kdy jej můžete navštívit? Nechte se svést…
Temperamentní Španělsko
Kdy: 19. únor- 1. březen 2020
Kanárský ostrov Santa Cruz de Tenerife hostí druhý největší karneval na světě. Je stejně tak fascinující a nespoutaný jako ten v Riu. Jeho historie spadá až do 15. století a katolickou církví byl tento typ veselí urputně zakazován. V dnešní době trvá téměř dva týdny. Každý rok má jiné téma a v roce 2020 představí kreslené postavičky. Velmi neobvyklým závěrem slavností je rituál označovaný jako pohřeb sardinky. Bujará zábava se promění do hysterického pláče a smutku. Dav lidí se ve smutečním průvodu přesune na místo spálení symbolu oslav, velké papírové sardinky, kdy je oficiální program ukončen.
Velkolepý alegorický vůz
Azurové pobřeží Francie
Kdy: 15. – 29. únor 2020
Festival květů a světel v Nice představuje přehlídku v rytmu samby polonahých žen, oděvů plných extravagance a překrásných alegorických vozů. První zmínky se datují od 13. století a tak se řadí k nejstarším na světě. Výjimečnost spočívá v pestrobarevnosti a omamné vůni květinového konvoje. Kvanta gladiol, gerber, karafiátů nebo akácií jsou pro jižní Francii typické. Po loňské filmové tématice byl vybrán módní průmysl. Fiktivní král, dohlížející tradičně na průvod, je ztvárněn obrovskou figurínou. Ta je v závěru oslav poslána na moře k rituálnímu spálení.
Švýcarské Rio
Kdy: 2. – 5. březen 2020
I konzervativní Švýcaři se umí odvázat. Jejich masopustní bujaré oslavy trvají nepřetržitě 72 hodin, neuznává rozdíl mezi dnem a nocí. Oficiálním názvem je Fasnacht akoná se v Basileji. Jedná se o jedinou protestantskou akci svého druhu. Radovánky provází patronka, alegorická žena Basilea. Od čtyř hodin ráno prvního dne prochází městem hlučné procesí unikátních převleků a masek s vlastnoručně vyrobenými papírovými lucernami. 
Cologne Carnival v Porýní
Kdy: 20. – 28. únor 2020 
Bláznivá tradiční pouliční slavnost v německém Kolíně nad Rýnem začíná přesně v 11 hodin a 11 minut za halasného odpočítávání. Probíhá vždy od čtvrtka do středy. První den vládnou městu nápaditě maskované ženy. Typické jsou různé naschvály převážně mužům. Maškarní bály a večírky na sebe rychle navazují, stejně tak i průvody kostýmů. Ty vrcholí zapojením velkolepých alegorických vozů. V průběhu se rozdávají kytičky, sladkosti a polibky od nositelů karnevalových masek. Poslední den je rituálně spálena slaměná figurína. Tím se vyhání zlí démoni zimy. Půst od popeleční středy je zahájen tradiční rybí večeří všech zúčastněných.
Luxusní karnevalová maska
Pieroti a Harlekýni z Belgie
Kdy: 23. – 25. únor 2020
Od roku 2003 je tato každoroční událost v Binche zapsána v seznamu nehmotných památek UNESCO. Trvá tři dny a slaví se již od 14. století. Od prvního dne jsou ulice zaplněny celebritami v různém provedení, muži se oblékají do luxusních dámských oděvů. Na Masopustní úterý je od časného rána město plné pierotů, harlekýnů a bláznů označovaných jako Gilles. Na shromáždění u nádraží se holduje tradičním ústřicím se šampaňským. Nakonec se na zpáteční cestě po přihlížejících hází pomeranče, které se mohou jen sbírat, nesmí se použít na odvetu.
Ať už se necháte nalákat kteroukoliv Lady Carneval, budete mít vzpomínky a dojmy na celý život.