Potřebujete si nově zařídit obývací pokoj nebo plánujete obsáhlejší rekonstrukci a nevíte, jak na to? Zkuste se inspirovat profesionály, neprohloupíte.

Jak zařídit obývací pokoj moderně a přitom prakticky? Nic na tom není!

Plánujete rekonstrukci obývacího pokoje nebo si pořizujete zcela nový? Pak se vám jistě bude hodit několik typů, jak efektivně a zároveň moderně takový obývací pokoj zařídit. Každý má samozřejmě úplně jiný vkus, takže jednotný návod na zařízení vám asi nikdo neposkytne, pokud však tak trošku tápete a vůbec nevíte, co s čím byste mohli sladit, nechte si poradit od odborníků. Inspiraci můžete hledat i v návrzích, které vás hodně nakopnou směrem vpřed.

living-room-1560159

Jaký by měl být váš obývák?

Pokud nemáte absolutně žádnou představu o tom, jak by měl váš obývací pokoj v budoucnu vypadat, zkuste se mrknout na návrhy obývacích pokojů od profesionálních designérů. To vám pro začátek určitě pomůže. Takový pokoj si pak můžete nechat rovnou zhotovit na míru nebo si jej v podobném stylu zařídit sami. Dnešní moderní obývací pokoje by měly plnit také funkci praktickou, měly by být vzdušné a co možná nejvíce prostorné. Srdce obýváku pak určitě tvoří pohovka nebo pořádně velká sedací souprava. Berte v úvahu, že v obývacím pokoji bude vaše rodina trávit většinu volného času. Když si pak pozvete domů návštěvu, také je pravděpodobně usadíte do obýváku. Na jeho vybavení si tak dejte záležet.

my-living-room-1233805

Když vítězí kvalita nad kvantitou

Je dobré popřemýšlet o větší investici, přece jen taková rekonstrukce a celková práce okolo zařizování nového pokoje je poměrně náročná. Určitě se vám do toho nebude chtít jít za pár let znovu. Nábytek by tak měl být nadčasový a z kvalitního a odolného materiálu. V budoucnu tuto investici zcela jistě oceníte. Nejvíce práce si dejte s výběrem sedací soupravy a konferenčního stolku, všechno slaďte do neutrálních a pro vás příjemných barev a uzpůsobte vše přesným potřebám vaší rodiny.

Schválně, ve které místnosti trávíte doma nejvíce času kromě ložnice, ve které spíte? Odpověď je téměř jasná. Vybavte si obývací pokoj tak, že na něj budete moci být hrdí i za několik let.