Každý hrdý majitel bazénu chce, aby voda v něm zůstala průzračně čistá po celou koupací sezónu. Udržet ji v perfektním stavu není ale mnohdy jednoduché. Dokonalým pomocníkem se pro vás stane bazénová plachta. Pojďme se společně podívat na to, jaké druhy bazénových plachet si můžete pro svůj bazén pořídit.
Základní, a tou nejdůležitější plachtou, je plachta krycí. Jak už sám název napovídá, jedná se o takovou plachtu, která pomůže ochránit váš bazén před nečistotami v podobě prachu, kamínků, listů a větviček, které se mohou do bazénu dostat z okolního prostředí. Krycí plachty jsou vyrobeny z velmi odolných materiálů, díky čemuž je zajištěna jejich vysoká kvalita a opravdu velmi dlouhá životnost.struktura vody
Dalším typem jsou solární plachty. I tady vám název napoví! Jedná se o plachty, které napomáhají s ohřevem bazénové vody. Solární plachta dokáže také udržet teplotu vody během chladnějších nocí a v neposlední řadě má také schopnost zachytit nečistoty z okolního prostředí. Ale tím nekončíme! Solární plachty totiž také snižují rychlý odpar vody během horkých letních dnů.
Dalším typem jsou zazimovací plachty, které slouží k ochraně bazénu během měsíců, kdy jej aktivně nevyužíváte. Plachta je vyroben z kvalitních materiálů, které odolávají mechanickému namáhání a nepříznivým povětrnostním vlivům. Plachta nepropouští světlo a brání tak růstu řas v bazénové vodě. Součástí plachty je také lanko ke snadnému uchycení plachty k bazénu. brýle u bazénu
Bazénové plachty mají také jednu velmi důležitou vlastnost, a tou je bezpečnost. Ano, bazénové plachty totiž chrání nejen váš bazén, ale také vaše děti a domácí mazlíčky, kteří by mohli do bazénu v nestřežené chvíli spadnout.
V naší nabídce naleznete také geotextilní podložky, které slouží k ochraně bazénové fólie. Zabraňují vzniku plísní a také prorůstání plevele bazénovou fólií.
Chraňte svůj bazén a dopřejte mu to nejlepší s našimi plachtami!